fbpx

O mnie

Dzień dobry Miły Gościu,

rozgość się u mnie proszę i poczęstuj się inspiracjami o eleganckim wnętrzu, etykiecie, urodzie życia i codziennych przyjemnościach. RoseberryHome to blog o kwiatami pachnącej nazwie, który powstał w wyniku mojej pasji pisarskiej i fotograficznej, wrażliwości na rzeczy piękne i eleganckie oraz potrzeby inspirowania innych ludzi do dbania o jakość własnego życia.

RoseberryHome to:

  • miejsce inspirujące do tego, jak stworzyć szykowny i uporządkowany dom, w którym kwitną piękne relacje między ludźmi,
  • enklawa wiedzy o dobrych manierach i ikonach stylu,
  • przestrzeń zachęcająca do czerpania przyjemności z zaspakajania potrzeb duszy, umysłu i ciała.

Mam na imię Joanna…

Z wykształcenia jestem psychologiem i doktorem w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Z zawodu określiłabym siebie jako menedżerkę, trenerkę, coacha i ekspertkę w obszarze przywództwa i zarządzania kapitałem ludzkim. Przeze wiele lat zajmowałam się kreowaniem polityki personalnej w korporacjach, wspieraniem menedżerów i utalentowanych pracowników w rozwoju ich karier. Dodatkowo wolny czas poświęcałam na własną pracą naukową, a także bycie wykładowcą na studiach MBA. Jako Dyrektor Personalny dążyłam do tego, aby tworzyć takie miejsca pracy, w których pracownicy będą czuli się szczęśliwi, a pracodawcy zadowoleni z ich wyników pracy.

Potrzeba zmiany

Przez wiele lat realizując ambitne cele, czułam się spełniona zawodowo i naukowo, jednocześnie będąc totalnie przeciążona psychicznie i fizycznie. Brak równowagi między potrzebami duszy, ciała i umysłu uruchomił we mnie silną potrzebę zmiany, która stała się drogą do nowego spełnienia. Założyłam szczęśliwą rodzinę, zostałam mamą, umocniłam relacje z naprawdę bliskimi mi ludźmi, zadbałam o własną duszę i ciało (które funkcjonowały w dysharmonii do wiecznie pracującego umysłu), a także stworzyłam dom, o jakim marzyłam – pełen ciepła, harmonii i elegancji.

Życie w dobrym stylu

Uważam, że szykowny, dobrze zorganizowany dom sprzyja temu, aby kwitły w nim piękne relacje między ludźmi. Takie domowe zacisze jest doskonałą przestrzenią do osiągania harmonii między naszą duszą, ciałem i umysłem. Jeśli w codziennych czynnościach będziemy pamiętać o zachowaniu wdzięku, spokoju i dobrych manier, nasze życie zyska na jakości. Przyjemności możemy czerpać z nieskończonej ilości codziennych czynności i sprawunków – bawiąc się z własnym dzieckiem, idąc po zakupy, rozmawiając na wideokonferencji z przyjaciółką, gotując, czytając, kapiąc się, oglądając ulubiony serial czy film, pisząc artykuły czy dekorując dom. Warto realizować te wszystkie czynności w dobrym stylu. Bynajmniej nie ma to nic wspólnego z rozrzutnością, a bardziej ze świadomością, że zasługujemy na to by dobrze żyć.

Wartości RoseberryHome

W RoseberryHome dzielę się z moimi Gośćmi osobistym poczuciem estetyki. Świat jest pełen różnych gustów i indywidualnych opinii. Być może okaże się, że jedne z moich inspiracji przypadną Tobie do gustu, a drugie nie spotkają się Twoją aprobatą. Zachęcam Cię do otwartości i dzielenia się ze mną z innymi Gośćmi tego bloga własną opinią. Proszę Cię jednocześnie o zachowanie kultury stosowanego języka i poszanowanie różnorodności dla cudzych przekonań. Na tym blogu ważne są empatia, szacunek i tolerancja. Jeśli chcesz więc wnieść w tę wirtualną przestrzeń wartość dodaną, serdecznie zapraszam do dyskusji.

Z życzeniami przyjemnej lektury,

Joanna Wszeborowska-Kludzińska

o_mnie

Zapraszam Cię do śledzenia moich profili w mediach społecznościowych. Jeśli natomiast masz ochotę do mnie napisać, będzie miło otrzymać od Ciebie wiadomość pod adresem: roseberryhomepl@gmail.com

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Zobacz szczegóły

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij